Get Adobe Flash player

Yük Asansörleri

Yük asansörleri hem hidrolik hem de elektrikli tahrikli otomatik kapılı veya sürgülü      kapılı olarak mevcuttur. Yük kapasitesi 630 kg ile 15000 kg arasındadır. 

 

Hidrolik tahrik minimum yer kullanır ve esnek bir sistem olduğundan uygun herhangi bir yere yerleştirilebilir. (Özellikle asansör kuyusunun tabanından 15 m mesafeye kadar.) Her iki özellik de mevcut binalardaki tesisatlar için yararlıdır.

Elektrikli tahrikler daha fazla trafiği kaldırabilir. Biraz daha hızlı olduklarından 4 katın üzerindeki binalarda tercih edilmektedir. Ayrıca nispeten enerji tasarrufu sağlarlar. Hem alçak hem de orta yükseklikteki binalar için uygundur ve saatte 120 adede kadar start yapabilir.

Maksimum esneklik sağlayan bir düzen içinde kabin panelleri kullanan bir modüler sistem içerir. 50 mm derinlik kademeleri ve 100 mm genişlik ve yükseklik kademeleri sunar. Yani bir kuyuda mümkün olan en büyük kabini kullanabiliriz.Aksi açıdan maksimum yük gereksinimini karşılayan ebatta bir kabin temin edebiliriz.

Birbiri içine geçen panellere sahiptir. Dar (standart 250 mm) olduklarından kabinde ekstra rijitlik temin eder ve hasar gördükleri takdirde kolay ve ekonomik şekilde değiştirilebilirler.

Rijit bir zemin elde etmek için platform ilave kanal elemanlarıyla güçlendirilmiştir. yüksek yoğunluklu tekerlek yüklerine karşı destek sağlamak için başka özelliklerin yanısıra kaymaz çelik plaka tasarlanmıştır. Bütün yüzeyler çıkıntısızdır. 

Kapılar kabinle aynı genişliktedir (mümkün olan en geniş yüklerin yerleştirilmesine olanak sağlar). Aydınlatma tertibatı tavana ankastredir. Sağlam kaset de duvar panelleriyle ankastredir.